| mihairey a întrebat:

Mi se restarteaza calculatorul si imi da asa zisa eroare Blue Screen.Stiti ce are? Imi apar numerele 0X0000008E(0XC0000005, 0XB2FA228F, 0XB2CF71C8, 0X00000000

Nu stiu daca am sa pot sa reinstalez windows-ul ca mi-e frica sa nu se restarteze

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

De multe ori asta e eroare de hardware, nu de sistem. Dar poti incerca sa reinstalezi windowsul si daca vezi ca eroarea persista, verifica in unitate daca ti-s bagate bine toate cablurile, le poti chiar schimba pe cele de la hdd care mai fac probleme, in fine, ideea e ca nu ai cum sa-ti dai seama ce are decat daca faci niste teste si ai piese de schimb. Cel mai usor ti-ar fi sa il duci in service.

| Cretaker a răspuns:

Http://www.malwarebytes.org/

Totusi, ma interesa ce windows ai. Mi se intampla chestia asta cu BlueScreenofdeath pe Windows 7, se restarta din 5 in 5 minute dupa ce deschideam PC-ul, in schimb am apucat sa reinstalez si a mers ok, doar ca nu am putut salva prea multe din PC.

| luckyman_4740 a răspuns:

Un sfat bun...salveaza tot ce iti trebuie si instaleaza din nou Windows. Ai grija doar inainte sa intri pe net sa iti activezi un antivirus.

| Lattie a răspuns:

Probabil ai un virus, mie mi s-a intamplat des chestia asta si daca il reinstalezi o sa fie okbig grin

| Smile_3473 a răspuns:

Am si eu problema asta.

Doar ca la mine nu se restarteaza foarte, foarte des.

La mai multe pc-uri am intalnit.

Al meu are mai multe probleme si de asta m-am gandit sa-l formatez. Eu zic ca merita sa incerci sa reinstalezi windowsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai virusi in pc e plin... ia no32 sau eset si dai un scan si scapi de virusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate repara cu cd ul de instalare...in loc de intalare, reparare. trimite un mail pe adresa diaconucornelia58@yahoo.com pentru detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o problema in care imi zice your computer encountered a critical error and will restart in 1 minute sau ceva de genu si mi se restarteaza.am incercat sa resinstalez windowsul dar dupa 2 zile tot asa imi aparea. Vreo sugestie cum as putea sa rezolv... aaaaa si am win 7 am zis sa va zic ce win am poate are ceva windowsul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit toate comenturile de mai jos, numai prostii: 1. orice windows repair(cirpit) merge mult mai prost decit orice windows nou instalat 2. eroare nu este de la virusi, asemenea creaturi nu-ti daU erori. 3. schimba mem de ramm si daca nu mere e placa de baza.