| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi mergea Gta san adreas dar mi-am lut un alt ativirus care se chema ESET si ala nu ma lasa sa intru in winrar ca zicea ca are virus. Apoi l-am sters. Miam scos din nou avast dar ala imi sterge lucruri din calc fara sa ma intrebe si san andreas. Acum cand scot Gta san adreas zice ca are virus si nu ma lasa sa intru. Am mai incercat cu AVG dar si cu asta la fel nu pot intra in san. Asa ca nu pot intra nici in samp fix cad au trecut astea pe versiunea 0.3d. Acum am Norton si nu zice ca are virus dar tot nu ma lasa sa intru. Dau 2 clik se incarca oleaca si nu merge. Puneti un raspuns care sa ma ajute!

12 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Probabil ca ti-a dat un false positive, o alarma falsa. antivirusii vad crackul jocului ca pe un virus. solutie: dezactivare de antivirus, instalare de joc, verificare daca jocul ruleaza, apoi activcare antivirus. sper sa iti mearga!

| aLiaLi a răspuns (pentru florin1979):

Degeaba dezactivezi antivirusul cand vrei sa pui crack-ul pentru ca in momentul in care vei reactiva antivirusul va vedea acel "virus"(crack). Mult mai simplu si cel mai eficient este sa adaugi Crack-ul pe lista "alba", sa fie exclus de la scanat.

| alecx4music a răspuns:

In primul rand: antivirusul se numeste NOD 32.2 antivirus sterge fisierele infectate (ceea ce este normal) ceea ce inseamna ca Jocul tau era infectat. Banuiesc ca nu ii faceai update. Degeaba ai antivirus daca nu ii faci update. Singura solutie ca jocul sa-ti mearga din nou este sa-l reinstalezi (atat jocul cat si San Andreas multiplayer). Bafta!

| robert35 a răspuns:

O data ce antivirusul nu ati da voie sa rulezi jocul este clar k este virusat si eu am gta san adreas si anti virus am avastul dar nu mi-a facut probleme la instalare merge ok daca vrei ati dau link de unde l-am tras dar nu aici mess robertcazacu35 este o varianta de 3g si 400

| aLiaLi a răspuns:

Si ce ti-am zis mai sus este o solutie pentru orice antivirus ti-ai lua. Numai bine!

| florin1979 a răspuns (pentru aLiaLi):

Da, ai dreptate, dar poti incerca inainte metoda asta. la mine da rezultate de exemplu in dirt 2

| FlashGun a răspuns:

Da nu Norton imi zicea avast-ul zicea ca san are virus
apoi am dezinstalat avast si tot nu ma lasa sa intru pe san
doar se incarca si nu merge si nu as dezinstala antivirusul sa nu mai am altul iar Panda nu ma lasa sa intru in Control Panel

| DmXTeCkTrYs a răspuns:

Scoate de pe alt site Gta San Andreas si daca nu merge nici asa sterge nortonul si incearca alt antivirus de exemplu Panda.

Funda!

| FlashGun a răspuns (pentru DmXTeCkTrYs):

Am incercat sa scot alt san si nu merge si nu sterg nortonul pentru ca e cu licenta

| DmXTeCkTrYs a răspuns:

Scoate de pe alt site Gta San Andreas si daca nu merge nici asa sterge nortonul si incearca alt antivirus de exemplu Panda.

Funda!

| Ra1NbOw24 a răspuns:

HostName: || ManiacX || Server On Unban All (0.3x) ||
Address: 89.46.222.149:7777
Players: 8 / 150
Ping: 23
Mode: GodFather v2.5
Map: San Andreas goo all 10 on +1 ora

| Jucov_Cristi_1985 a răspuns:

Eu iti recomand ca sa nu mai aii probleme de astea sa iti pui antivirusul Microsoft security essentials.este cel mai bun antivirus din lume.a fost aprobat de cei mai buni experti.cum vrei.eu insa iti recomand sa til instalezi.este cel mai bun din lume.sterge doar virusii si lasa fisierele ne atinse.doar le curata de virusi.