| Feri5 a întrebat:

Mie tot îmi dă periodic update la Wnd 10. Am un laptop Lenovo. Cum să debifez actualizările?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Si cu ce te incurca. Is ca sa mearga sistemul mai bine si sa fie securizat.

| Digikey a răspuns:

Nu stiu, ca am renuntat de mult timp la windows tocmai din aceasta cauza.
Am Mac os cand deschid laptopul este deja pornit, in retea si actualizat.Nu are nevoie de antivirus, nu se blocheaza niciodata.
Cand aveam Windows il porneam, ma duceam sa-mi fac cafeaua o beam si cand intram in camera era la 30% cu niste rahaturi de actualizari foarte importante.
Si am tot dezactivat tot felul de actualizari automate la el.
O porcarie.

| mihai69 a răspuns:

Nu poți.

| danbnz a răspuns:

Nu le poti dezactiva.
Poti in schimb sa le dai pauza maxim 2 luni din "windows update > advanced options".
Ii mai dai tu un update cand ai chef... altfel, poti sa prelungesti pauza aia de cate ori vrei.