| GabiC1337 a întrebat:

Monitorul se stinge cand intru in anumite programe. De exemplu daca deschis un fisier winrar se inchide monitorul, apas ctrl+ALt+DEL si intru in task manager, daca inchid procesul de la fisierul winrar deschis nu se mai opreste dar daca dau clic pe fisierul deschis se inchide iar. Am instalat curat windows 10 original luat de pe microsoft.com

Răspuns Câştigător
| iar99Teo a răspuns:

1. Instaleaza ultimul update de driver pentru placa video
2. Verifica daca este introdus bine cablul in monitor si in placa video (insurubeaza bine suruburile laterale)
3. Monitorul se mai inchide in urmatoarele situatii:
- in cazul in care o aplicatie crapa
- iti cazul in care o aplicatie solicita o rezolutie nesuportata de catre monitor
- conflict irq intre placa video si alta componenta din PC
- Placa video defecta
- Monitor defect
4. Scaneaza de virusi
Bafta happy!