| anonim_4396 a întrebat:

Mos Nicolae si Mos Craciun chiar exista ma face curios... Funda

18 răspunsuri:
| Tavy100 a răspuns:

AU existat, acum ramane in spirit...
asta e intrebarea?

| nebunu1993 a răspuns:

Exista doar atunci cand dormi si visezi happy

| FlavDinNou a răspuns:

Nu exista este doar povesti

| Laurretta a răspuns:

Nu, nu există!

| TheBloodyRoses a răspuns:

Poate da, poate nu desi eu nu mai cred in ei, dar exista in legendele spiritului de craciun.

| KingJulien a răspuns:

Daca crezi cu adevarat in craciun si respecti cu adevarat ce inseamna craciunul original (nu chef si bautura) ci nasterea domnului da! mos nicolae chiar a existat sub numele de Sf Neculai mos craciun e spiritul serii de dinaintea zilei sfinte de craciun si probabil si cel mai celebru si mai cautat spiritwinking

| neekole a răspuns:

laughing)...Poti sa crezi ce iti spunem noi aici(adica "Mos Craciun si Mos Nicolae" nu exista) sau poti sa crezi ce doresti tu. Ce conteaza cine aduce cadourile? Conteaza doar sa fii fericit de sarbatori si sa crezi in ceea ce consideri tu ca te face fericit. :*. Funda?

| Anentykkk a răspuns:

Cati ani ai?laughing.de pui intrebarea asta asa stupida? lool ca nu exista.doar copii de 2-9 ani mai cred in el,laughing), ca sa stii mosul nu exista.winking

| username0 a răspuns:

Tu inca n-ai ajuns la varsta la care sa poti gandi singur?

| Marin_Andrada_1999 a răspuns:

Exista doar in sufletele noastre. de exemplu un coleg de-al meu a inceput sa plaga cand i-am spus ca nu exista mosul ( clasa 4 )

| FlorinaOnt a răspuns:

Daca ai 5 ani existaaa, dar daca ai trecut de 10, ar trebui sa iti dai seama tu singur daca exista sau nu...eu iti spun ca nu exista, e un mit, dar ar fi fost frumos sa existe... oricum le poti spune parintilor ca mai crezi in mos Craciun, asta doar pentru a-ti da ceea ce VREI!big grin

| DELFINI a răspuns:

Nu exista. sunt doar spirite...
cadourile ti le pun parintii
deci mosii = parintii
apropo... cati ani ai?

| mirceadenis a răspuns:

Daaaaa exista toti in afara de ei

| ancutzadracutza a răspuns:

Nu exista chiar daca sun legende cum ca mos craciun a fos la inceput rau dar a adevenit bun cu ajutorul lui Issus Hristos dar este doar o legenda.de obicei pariti si rudele pun cadourile cumparate de ei sub pom... funda te roggggggggggggggggg! am mare nevoie

| pigulea a răspuns:

Ce rai sunt toti, Mos Craciun exista, iar Mos Nicolae e de fapt Sfantul Nicolae!happy

| KatyLee a răspuns:

Nu.

| Sara2005Sd a răspuns:

Fii fericit, ca nu exista! Mama mea imi pune cadourile si alte alea sub pom. Cati ani ai? 8? Infine concluzia este ca nu exista mos craciun. Este doar o poveste ca copiii sa fie cuminti tot anul happy Sper ca te-am ajutat. Funda?

| lauricilicurici a răspuns:

Nu stiu ma intreb si eu oare da oare nu in fiecare an