| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU! Care imi explica si mei cum imi instalez Itunes pe PC, cum imi bag melodii pe I-phone... sa imi explice si mie pas cu pas sau sa imi dea un site de pe care sa ma informez. PLZ PLZ PLZ Funda Funda

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

ITunes..."cel mai handicapat program de pe fata pamantului" - cum ii spun eu, mi-a facut la nervi cand incercam sa pun ceva pe iPod (bine ca l-am primit pe gratis si nu a trebuit sa dau o gramada de bani pe un produs de **** din gama Apple iar apoi sa ma enervez din cauza iTunes :D )
Bunnn...Dai download de pe iTunes http://www.apple.com/itunes/download/
se instaleza apoi intri in el si dai prin File "add to library" (ceva de genu) E usor cand il ai in fata. Alegi ce vrei, se va face un playlist in iTunes cu toate melodiile si apoi conectand aparatu' prin cablu USB iti va aparea acolo o iconita cu el, dai click pe ea si vei avea jos "Sync" - dai click si se va sincroniza tot ce ai in iTunes cu telefonul'.
Daca intrebi cum se baga filme. Ei bine, pe iTunes 9 am reusit (Dumnezeu stie cum) sa pun niste filme, pe urmatoarele versiuni nu am reusit sa fac nimic...
Daca te enervezi si nu reusesti sa faci nimic, feel free sa dai cu iPhonu de pamant si sa iei un Nokia, Motorola sau Samsung care vor merge mai usor...