| darrenhaayes a întrebat:

Need hacker/PROuser assistance help!
Doresc sa imi schimb adresa IP cu una de genu 127.33.188.1 diferita fata de 192.168.1.2 cea DHCP default a routerului, stiu ca sunt cateva programe care iti pot schimba ipul la fiecare 60 de secunde etc. dar eu caut doar sa imi fie mascat static nu sa mi se schimbe ip ul meu; sau sa imi fie ascunsa adresa reala... multumesc.

Mentionez ca sunt user clickNET.

Răspuns Câştigător
| Cumătru de la Galați a răspuns:

Păi, nu prea ai cum să-ți alegi tu clasa. IP-ul cu care ești văzut din exterior nu este cel pe care ni l-ai dat, ci este cu totul altul, îl poți afla pe http://whatismyip.com/. Ăla e IP-ul de care tu vrei să scapi.
Din cîte știam, la ClickNet IP-urile sînt dinamice, adică dacă restartezi modemul, primești alt IP ( ip extern, cu care ești vazut din exterior ).
Problema ar fi că tu-ți dorești să ai un IP anume, acest lucru nu este posibil.
Poți găsi în schimb niște proxy-uri gratuite, însă nu știu dacă functionează și pentru ce-ți trebuie ție.
Bănuiesc că ai fost banat undeva, sau vrei acces undeva unde România este banată.

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Un ip de tipul 127. 33. 188. 1 este identic cu ip-ul 172. 0. 0. 1, adică revine la localhost şi nu văd care-i întrebarea. Reformulează.
Când ai nevie de PROuser assistance, formulează şi întrebarea într-un mod profesionist.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Toate IP-urile ce încep cu 127 redirecționează către gazda locală. Nu cred că ar fi posibil ceea ce ne ceri tu.

| vlaaddd a răspuns:

Ce modem ai, daca ai d'ala nou intra pe:

http://192. 168. 1. 1/

Daca ai d'ala vechi intra pe
http://10. 0. 0. 138

| darrenhaayes explică:

Http://192. 168. 1. 1/
:)

| darrenhaayes explică:

Reformulare mai simpla: cum pot sa fiu vazut de un server cu un ip dintr o anumita clasa pe care eu doresc sa ma preafac, ca o am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Not Hide my Ip dude is Cyber Ghost VPN recomanded... is very fast or Hotspot Shield

| armagedon2010 a răspuns:

Ba daca nu-ti trebuuie adresa dao mie