Întrebare recomandată | Adenaaaaa a întrebat:

Nikon sau Canon? >:
Si de ce?!

5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Nikon

| MrAlex a răspuns:

Http://adevarul.ro/......index.html

Pot sa te ajut cu explicatiile acestor 2 fotografi :)

| Snapped a răspuns:

Nikon si Canon sunt producatori de top. Nu sunt diferente majore intre unul si altul. Totusi pana acum Canon pare sa fi acordat o mai mare atentie compactelor (cel mai nou procesor Canon este intr-un aparat compact, nu intr-un DSLR) si Nikon pare sa fi acordat atentie mai mare DSLR-urilor (aici e trendsetter). Asta e situatia acum, peste o luna situatia poate fi invers. Sunt deja zvonuri in legatura cu un DSLR Canon care va rupe gura targului.

| iMaddy a răspuns:

Canon, deoarece iti permite mai multe setari, te lasa sa iti pui imaginatia la contributie. Nu zic nu pentru Nikon.dar la setari. e mai slabut. face poze reusite numai pe auto. Parerea mea! happy

| Tufeanu_Tibi_1979 a răspuns:

Iphone