| stefannnnnnnnnn a întrebat:

Noroc, doresc sa stiu din experienta voastra cum este internetul de la telekom. Telekom-ul in momentul de fata este cumparat de Orange si mi s-a facut o oferta avand cartela de la Orange. 20 lei internet 940mb download si 480 upload prin fibra optica de la stalp direct in casa. Vreau sa imi impartasiti experienta voastra cu netul de la ei. Scad vitezele in functie de conditiile meteo? Sau scad fara un motiv? Cum se comporta ping-ul in jocuri (csgo, gta online)? Vitezele sunt garantate sau alea sunt limitele la care poate ajunge?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Este doar un zvon, inca nu stim nimic oficial.
Eu n-as zice 940MB/s, ci Mb/s, care inseamna 940/8 MB/s + interferente, ajungi la un 50MB/s daca-ti duce placa de retea.

Eu am internet prin fibra si prind pe un laptop din 2012 pana la 50MB/s prin cablu, iar prin Wi-Fi am vazut ca urca si la 15, cu un abonament similar.
N-am vazut sa scada pana acum calitatea si nici prea anormal nu-mi amintesc, desi am avut o vreme cu nisite spike-uri pe ping foarte ciudate, numai pe WoT.

| marinaru777 a răspuns:

Momentan la telekom e praf am si abonament tel si rooter wi fi, nu recomand e sub digi si ca semnal.