| marianje a întrebat:

Nu de curand mi-am luat iphone4, si nu am cydia in el, aveti un tutorial exact in romana sau engleza cum sa il fac?
Dau >funda)

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| LiveStar a răspuns:

Zi-mi ce soft ai instalat
Settings->About

| marianje explică (pentru LiveStar):

Versiune 4.2.1

| marianje explică (pentru LiveStar):

Trebuie sa mai dau si altceva?

| LiveStar a răspuns (pentru LiveStar):

Dar vezi ca nu e totul sa ii faci jailbreak(si in cydia cele mai smechere chestii costa) asa ca, dupa ce se termina tot procesul, intri in cydia->manage->sources si sus ai un buton 'edit', tap pe el, si apoi dai pe 'add'. instalezi asa:

cydia.hackulo.us (dupa ce se updateaza, vei instala 'Installous 5' - prin el vei instala aplicatii/jocuri moca)
alta surse: cydia.xsellize.com - tot ce costa bani in cydia ai aici Gratis;
ihacksrepo.com - exact ca xsellize e bine sa ai 2

Si tweakuri tari:
Installous5
sbsettings
winterboard -pentru teme grafice
color keyboard -schimba layoutu tastaturii/culoarea
byta font -schimba fontul de pe tel
zephyr -multitasking gestures pe tel
zeppelin -in loc de numele retelei iti pui o poza
....si ma rog mai sunt cateva, da astea sunt principalele