| NUTUU a întrebat:

Nu i-mi vede toti ram-i pe SO 7 x64, i-am facut update de bios, am cautat daca are in bios optiunea ramping memori, dar nu are asa ceva. Ce solutii i-mi puteti da? Placa de baza ii modelul asta http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pi d=2669&dl=1#dl

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Acolo spune ca suporta maxim 4 gb, in descriere.
Tu cat ai, fizic?

| NUTUU explică (pentru SilviaDulcik):

Memorie instalata: 4G ( 3G disponibili) asa i-mi arata in proprietati sistem

| SilviaDulcik a răspuns (pentru NUTUU):

Ciudat, daca ai sistem de operare pe 64 bit ar fi trebuit sa ii vada pe toti. Ori e de vina sistemul de operare ori una din barete ori placa de baza. Ai incercat sa le bagi invers (1 la 2 si 2 la 1)?
Placa de baza este veche dar acolo scrie clar maxim 4 gb.