| FaraNume1245 a întrebat:

Nu imi merg jack-urile audio de la PC. Am un singur jack audio care imi merge, acela e colorat rosu. Chiar si in acesta mi se aud doar castile, nu si microfonul. In restul nu merg nici castile, nici microfonul. Placa de baza e MSI-970G.

5 răspunsuri:
| cioci a răspuns:

Cauta Drivere de sunet pentru placa ta de baza happy daca nu merge dupa ce instalezi driverele de sunet atunci cu 20 de lei iti iei o placa de sunet pe usb si gata.

| RAY a răspuns:

Rosu e pentru microfon, verde e pentru casti ia uitate mai atent

| FaraNume1245 explică (pentru RAY):

Nu stiu care pentru ce e, dar in rosu nu imi merge microfonul, doar castile.

| FaraNume1245 explică (pentru cioci):

Mi-am instalat driverele si acum nu mai am sunet deloc straight face