| FlorinCiokan a întrebat:

Nu imi pot instala Windows-ul pe laptopul meu. Nu merge nici cu DVD, nici cu Stick Bootabil care pe alt laptop merg. Ce sa fac? Intru in meniu de botare aleg USB sau CD-DVD. apare liniuta aceea - dar nu apare For CD or DVD press anykey...

4 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Poate ai o problema cu placa de baza sau cu HDD-ul. Incearca cu alt CD/stick bootabil, iar daca nu functioneaza, mergi cu unitatea intr-un service, sau poti ver5ifica chiar daca te descurci.

| FlorinCiokan explică (pentru GabrielStn):

Laptop-ul functioneaza cu windows-ul actual. Daca as avea probleme cu HDD sau Placa baza ar trebui sa nu functioneze. Am incercat cu multe tipuri de CD uri.

| GabrielStn a răspuns:

Atunci inseamna ca sectoarele de boot ale HDD-ului nu mai sunt bune.

| Darius2019 a răspuns:

Vezi in bios poate ai stricat ceva pe acolo