| Iulian922 a întrebat:

Nu mai imi merg butoanele m j k l u i o p : ele au un indice deasupra lor care este scris pe numere, la m este 0, la j este 1. Nu stiu ce sa fac. Aveti vreo vaga impresie ca din cauza jocului delta force xtreme nu mai merg tastele, ca si anul trecut am bagat jocul asta si tot la fel facea. Puteti sa ma ajutati?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai activat funcția „numlock"; trebuie să apeși pe tasta colorată [Fn] (uzual) și pe cea corespunzătoare activării/dezactivării acestei funcții (are textul Num Lock pe ea în mod normal, scris tot colorat).
Dacă nu reușești nicicum, mai e o variantă: pune o tastatură externă pe USB și pe aia ai tastă dedicată Num lock, deasupra numpad-ului. Apas-o! după aia, o poți scoate din laptop (tastatura externă, adică).

| Iulian922 explică (pentru mihai69):

Am reusit, l-am reparat cum ai spus tu, dar nu dupa ce am citit raspunsul tau, dupa ce am cautat pe net.

| mihai69 a răspuns (pentru Iulian922):

Bravo, oricum.

| SnIpErInVizIBiLE a răspuns:

I-ati o tastatura noua si nu o sa mai ai probleme.

| Iulian922 explică (pentru SnIpErInVizIBiLE):

Eu am laptop.

| SnIpErInVizIBiLE a răspuns (pentru Iulian922):

Duti-l la un service.