| anonim_4396 a răspuns:

O sa isi revina. Mie mi-a aparut asa si pe facebook uneori si pe alte site-uri. Isi va reveni singur

| PulbereDeStea explică (pentru anonim_4396):

Bine dar ii de aproximativ o luna asa. Inainte nu ma puteam nici loga pentru ca primeam un mesaj in care scria ca este o zona nesigura pagina respectiva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Hm, daca e de o luna este o eroare sigur. La mine a fost doar de moment. Incearca sa dezinstalezi yahoo si apoi sa instalezi alta versiune.

| PulbereDeStea explică (pentru anonim_4396):

Nu am yahoo instalat in calculator. Am incercat sa instalez messenger 11 dar nu ma lasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Ce se intampla cand vrei sa instalezi, de ce nu te lasa?

| PulbereDeStea explică (pentru anonim_4396):

Il salvez, dau run si imi apare un mesaj: Yahoo Messenger is unable to download files needed for installation. Please check firewall settings and retry installation.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Instalarea e blocata de windows firewall. Trebuie sa verifici setarile. Te duci in control panel si deschizi "windows firewall", click "exceptions" iar la "programs and services" cauti unde scrie "yahoo messenger" si il bifezi apoi dai OK. Dupa ce faci asta ar trebui sa il poti instala.

| PulbereDeStea explică (pentru anonim_4396):

Asta scrie daca dau la windows firewall: Windows Firewall settings cannot be displayed because the associated service is not running. Do you want to start the windows firewall/internet connection sharing(ics) service? Oricum nu tin neaparat sa il instalez, vreau doar sa mearga mail-u.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Da, din pacate cred ca este o problemuta care nu poate fi rezolvata asa pe nevazute. Cred ca ar trebui sa chemi pe cineva sa vada cu ochii lui despre ce este vorba.

| awspam a răspuns:

Cred ca data/ora nu sunt puse bine, sau trebuie in now browser