| salieri84 a întrebat:

Nu mai pot ajusta luminozitatea ecranului la laptopul meu Asus.Problema e ca daca scad luminozitatea la mai putin de 60 raman fara imagine pe ecran,asta pe langa faptul ca nu se intampla nimic nici daca o maresc.Mi-am reinstalat si Windows-ul din nou cu toate driverele necesare,update-uri,dar aceeasi problema. Poate fi de la driverul placii video? (spun asta deoarece atunci cand pornesc windows-ul in safe mode, pot ajusta luminozitatea).

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Dacă întradevăr ai driverele bune pentru placa video ar trebui să poţi să îi faci setări care să seteze ecranul în parametrii optimi. Încearcă pe altă rezoluţie, dar vezi şi care e cea recomandată, iar apoi ai şi opţiuni de personalizare a ecranului, unde poţi să-i reglezi luminoziatea, contrastul şi aşa mai departe.