| NicVal74 a întrebat:

Nu pot sa intru in bios,am scos bateria, am apasat tasta del ca asta imi apare la bootare, am intrat si in update and secury la recovery si tot nu vrea! Ce varianta mai stiti? Si oare de ce s-a intamplat asta?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa apesi repetat si rapid tasta Del, cand iti apare sa apesi tasta Del pentru a intra in BIOS!
Deoarece afisarea apare doar pe termen scurt (1-2 secunde) sau chiar deloc, eu incep apasarile rapide inca in momentul cand apare ceva pe cran.
Daca dispare mesajul, atunci apesi Ctrl + Alt + Del pentru resetare (la "cald" sau re-pornesti calculatorul si incerci din nou (pana ce reusesti).

| NicVal74 explică:

Da intr-adevar tastatura e de vina am schimbat cu una logiteh si a vrut sa intre in bios, eu pe asta o detin
Tastatura Gaming Genesis Thor 200 RGB si cred ca se misca greu si de aceea nu o ia cu tasta del