| SanziiAndry a întrebat:

Nu pot sa ma decid ce sa aleg: un laptop sau o tableta!
~De ce laptop? Pentru ca as putea sa il iau cu mine oriunde, m-as putea juca jocuri, as putea intra pe facebook etc.
~De ce tableta? Pentru ca as putea sa imi descarc multe aplicatii..Mai exact, pentru jocuri!
Deci.Ce imi recomandati? Laptop sau tableta? big grin
Funda la raspunsul care ma va ajuta cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| Danyela24 a răspuns:

Eu as alege un laptop daca as fi in locul tau.Ai vazut si tu diferenta intre laptop si tableta fix din raspunsul tau.Laptopul este mai rezistent, poti sa faci multe actiuni.Pe scurt este ca un calculator portabil.Eu ti-l recomand.O tableta este mult mai firava si nu merita sa ti-o iei doar pentru ca este la moda si poti descarca aplicatii.
Decizia iti apartine

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Singurul atu al unei tablete in dauna unui laptop e mobilitatea mai mare. In rest laptop all the way

| r3ally a răspuns:

Laptop!
Cu o tableta nu vei ajunge niciodata la performanta unul laptop si nu vei putea face cu ea ceea ce poti sa faci cu un laptop.

| Bogdy997 a răspuns:

Depinde la ce ai nevoie. Daca ai nevoie numai pentru jocuri(de genul apk), aplicatii si vizionat filme ia-ti o tableta. Daca ai nevoie sa scrii des una alta, iti recomand laptopul. Cam astea ar fi diferentele + ca pe tableta nu te poti juca jocurile alea tari ce se pot instala pe windows gen NFS, GTA, Call of Duty si asa mai departe...big grin

| NONAME077 a răspuns:

Laptop

| xAdelina a răspuns:

Laptop logic.happy
Adică asta e părerea mea.
Cunosc un prieten care şi-a luat tabletă şi la câteva zile s-a stricat.
E foarte sensibilă.Pe când laptopul este mult mai util şi mult mai rezistent. Si îţi poţi lua jocuri şi pe laptop. ( :