| cristescuionutoprea a întrebat:

Nu pot sa mai intru in BIOS!
Am nevoie de sfaturi cum as putea sa intru.
Il aprind si se blochează la toate specificațiile despre el, incerc sa apas F2 si F12 dar nu merge!
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut in acest caz poti incerca sa dai un reset cmos adica sa scoti conectorul cmos de pe pinii 2-3 si sa pui conectorul pe pinii 1-2 pentru 2-3 secunde cu, calculatorul inchis!
daca te uiti pe placa de baza undeva in josul placii o sa ai ceva scris mic CMOS si dedesubt o sa fie un conector cu 3 pini!
poftim un mic tutorial https://www.youtube.com/watch?v=csNcNfMMa6A
Bateria o poti lasa acolo din cate stiu aia nu reseteaza decat data si ora! dar daca nu merge poti scoate si bateria!
Succes!

| cristescuionutoprea explică (pentru AlleXuSS):

Multumes o sa încerc!

| cristescuionutoprea explică (pentru AlleXuSS):

Ai un Facebook sati arat o poza sa vezi ca imi arata?

| cristescuionutoprea explică (pentru AlleXuSS):

Pe mine ma cheama Cristescu Ionut.
Ti Am dat cerere

| stefannnnnnnnnn a răspuns:

Incearca cu tasta DEL