| DidyScumpy167 a întrebat:

Nu stiti de ce imi apare in coltul calculatorului un chenar in care imi scrie ceva gen,, your computer may by at risk"? Va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Dezactiva "Computerul ar putea fi în pericol" pop-up din Windows XP SP2
Deoarece upgrade la XP SP2 mult timp în urmă, am mereu mă chinuia cu un mesaj pop-up care mi-a spus computerul meu ar putea fi în pericol, deoarece nu am instalat un software antivirus. Iată cum de a opri acest mesaj enervant.

uite aici :)
http://www.howtogeek.com/......ws-xp-sp2/

si daca nu! neparat trebuie sa reinstalezi alt windos xp :) pentru ca nu mai ai ce face!
te sfatuiesc ca si eu am patit la fel ca si tine
! ei si reinstalezi dupa ce ai reinstalat corect un windos pui direct un antivirus :) dupa aceia instalezi kiturile de la sunet si video

Bafta!

| Tagaso a răspuns:

Apare acest mesaj pentru că nu ai un antivirus instalat pe PC, descarcă și instalează free:http://download.cnet.com/Avast-Free-Antivirus/3000-2239_4-10019223.html,te înregistrezi și ai 1 an licența.