| Mollton a întrebat:

de ceva vreme tot imi apare pe monitor un chenar mic cu ceva care se incarca si scrie auto adjustment si dispare. dupa putin timp mai apare.nu stiti ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Este normal să apară. Probabil că s-a modificatpe auto, și de asta se autoconfigurează rezoluția.Ca să dezactivezi acea funcție trebuie să intrii în control pannel la monitors și să setezi rezoluția monitorului pe cea care este monitorul(1200X600, de exemplu). Succes

2 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Rezolutia monitorulul nu este setata corect, se auto ajusteaza la rezolutia actuala.Pentru win vista, 7, clic dreapta pe desktop/screen resolutions/setezi rezolutia functie de monitor sau cea recomandata.

| Mollton explică (pentru Iwao):

La xp cum fac?