| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce are facebookul,merge cam in reluare, cam greu... spre deosebire de alte siteuri.si voua vi se intampla? de la trafic trebuie sa fie cu siguranta

1 răspuns:
| ConnieMeowღ a răspuns:

Uite ce am vazut pe facebook zilele trecute:

"Cred ca ai observat ca Facebooku` merge greu de vreo 2-3 zile, iar unele pagini nu pot posta poze, le dispar postarile, etc. Eu am motivul, am vazut laa televizor, plus ca tatal
unei prietene lucreaza in domeniu. Cred ca stiti ca Google, Vplay, Youtube, Yahoo alte site-uri importante, au fost sparte de un hacker, care nu a facut mare lucru, decat sa "se dea mare " punand o bulina pe ecran. Ei bine, acel om, acum vrea sa intre in conturile facebook, si de data aceasta nu vrea doar sa puna o bulina... De aceea merge atat de greu facebooku`, deoarece e greu sa aperi niste conturi, si sa ai si "grija" de el.

> Ideea e urmatoarea : NU dati click pe niciun link care va redirectioneaza undeva, riscati sa virusati calculatorul, si sa va blocati paginile, respectiv profilurile de facebook! Cat despre Yahoo mail, daca nu cunoasteti emailul, nu deschideti, selectati, si apasati "k" (astfel marchezi drept citit, derutand arhivele hackerului, el crezand ca esti "virusat deja".). Nu functioneaza mereu, bine inteles happy"