| Cavani1999 a întrebat:

Nu știu ce sa fac, sa îmi iau un monitor sau un televizor pentru ps5? Bugetul între 500 și 800 de lei. Am văzut monitoare la 500 de lei full hd și cu mulți pixeli. Televizoarele sub 1000 de lei nu au atâția pixeli. Ce îmi recomandați sa iau, un televizor sau un monitor pentru ps5 la bugetul asta?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca te joci de pe canapea, deci la distanta, ia TV ca se va vedea mai fain, gasesti unul de 108cm in banii astia.

Daca te joci de la birou ia un monitor de 27inch.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Cam la ce suma gasesti un televizor cu aceeasi pixeli ca si monitorul pe care-l ai acum in variante?
Te poti descurca sau sa mai astepti puțin si sa iei cum am zis mai sus, un televizor cu aceeasi pixeli ca si monitorul pe care-l ai acum in variante.

| Cavani1999 explică (pentru HUAWEHUAWE):

Sub 1500 nu găsești un televizor bun 4k. Eu as vrea sa găsesc la 800 de lei un televizor 4k, poate de blackfridey o sa găsesc la prețul asta.

| VoidEternal a răspuns (pentru Cavani1999):

Slabe șanse. Sau daca vei găsi o sa fie vreo praștie de la Allview cu diagonala de 32.

| Mirela78 a răspuns:

Recomandarea mea este să vă luați un monitor pentru PS5 la bugetul respectiv.

Monitorele oferă o rezoluție mai mare decât televizoarele la același buget. Având în vedere că PS5 este capabil să afișeze jocuri la rezoluții de până la 8K, un monitor cu rezoluție Full HD (1920x1080) sau chiar Quad HD (2560x1440) vă va oferi o imagine mai clară și mai detaliată decât un televizor Full HD.
Monitorele au un timp de răspuns mai rapid decât televizoarele. Acest lucru este important pentru jocuri care necesită o reacție rapidă, cum ar fi shooterele și jocurile de curse.
Monitorele sunt mai mici și mai portabile decât televizoarele. Acest lucru le face o alegere mai bună dacă doriți să vă luați PS5 cu dumneavoastră în deplasare.