| dariusw0w a întrebat:

Nu stiu ce se intampla
stau linistit la calculator si dintr. o data se face ecranu negru si un chenar care se misca si zice ca este recomandata rezolutia 1280... eu folosesc rezolutia 1024 dar apare uneori eroare astea. stie cineva? mersi

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Rezolutia este 1280x1024
nu are numai o cifra.
banuiesc ca nu stii exact sa traduci ce scrie pe eticheta.

| dariusw0w explică (pentru zdrangoi):

Ma rog... sti cumva ce trebuie sa fac?

| zdrangoi a răspuns:

De obicei lucrul asta se intampla dupa ce folosesti vreun joc care are alta rezolutie (cel putin asta mi se intampla mie).
verifica totusi ce rezolutie are monitorul.
click dreapta pe ecran -> properties -> display properties -> settings -> screen resolution -> alege rezolutia 1280x1024 ( de obicei asta este rezolutia optima pentru majoritatea monitoarelor actuale) -> ok.

| dariusw0w explică (pentru zdrangoi):

Pai da frate setez rezolutia 1280x1024 chiar daca nu as prea vrea sa fac asta ca mi se pare prea mic, dar daca o setez nmu merge sa las in bara alte jocuri...

| zdrangoi a răspuns (pentru dariusw0w):

Atunci incearca alta care sa-ti fie optima.
nu-ti convine, revii la cea pe care o folosesti.