| Acaikus a întrebat:

NVidia sau ATI pentru gaming? De ce?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ca performanțe reale în gaming, nu review-uri și teste plătite de pe net(cam 99% din informațiile de genu ăsta de pe net îs subiective NU obiective și au scop de marketing!) amd-ul domină și la performanțe și la stabilitate, dar, când vine vorba de chestii profesionale cum ar fi stațiile de lucuru grafice atunci AMD-ul pică cu brio, deși au și ei seriile profi(Fire Pro și Fire GL) în fața celor de la Nvidia.Succes

| RAY a răspuns:

NVidia

| Decicumzici a răspuns:

NVIDIA e mai buna ca ATIlla

| UnBaiat439 a răspuns:

Eu am avut doar Nvidia pana acum. Sunt foarte multumit. Mai ales ca mai nou a aparut si Nvidia Experience, care iti tine placa video updatata la zi+ ca poti pune de acolo setari pentru jocuri in functie de preferintele tale.
De ATI nu stiu nimic. Nu am incercat niciodata. Am auzit de ceva de supraincalzire, dar cum am zis e doar din auzite. Nu sunt sigur de nimic.

| maraciucaeviata420 a răspuns:

AMD-ul e mai buna din toate punctele de vedere