| Adrian1331 a întrebat:

O boxa portabila care sa coste pana in 300-350 de lei si care sa se auda tare si sa aiba si bass? Multumesc

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru o boxa, sa se auda tare, sa aiba si basi si sa fie si portabila, va trebui sa porti dupa ea si o baterie de masina, s-o poti folosi ore intregi... big grin

| Iulian04Iulian a răspuns:

Iti recomand o boxa de la JBL Flip 3, este putin mai scumpa dar isi merita banii! Vezi aici mai multe informatii despre boxa.
http://www.viewnews.ro/jbl-flip-3-pret-review-specificatii/

| Bula a răspuns (pentru Iulian04Iulian):

Caracteristicile date pentru acele boxe sunt vrajeala.
Un simplu CALCUL arata ca, degeaba sunt 2 boxe a 8W RMS, puterea scoasa de amplificator cu greu va putea scoate mai mult de a 10-a parte (adica 2 x 1W).
Iar la putere maxima nicidecum nu va tine acumulatorul 10 ore de functionare... poate 1-2 ore, in caz fericit, cat timp bateria e noua.
Degeaba, nu se poate astepta la mai mult de la o baterie de 4, 7V si 3Ah.

| Iulian04Iulian a răspuns (pentru Bula):

In primul rand boxa are 2 difuzoare de 8W RMS si in total rezulta 16W RMS. Depinde de mediul in care utilizezi boxa, daca te aflii intr-o incapere nu vei asculta tot timpul la maxim.
Eu am o boxa portabila de 3W si baterie de 1000 mAh, dupa mai bine de un an jumatate bateria ma tine lejer 4-5 ore (cu volumul la jumatate).

| Bula a răspuns (pentru Iulian04Iulian):

Da, 2 difuri, nu 2 boxe, am gresit. happy
M-am referit de caracteristicile "minune" date pe site.