| anonim_4396 a întrebat:

O carcasa PC cu riser imi poate recomanda cineva? Pentru montarea placii video pe vertical. Am incercat la toate firmele mari cu "profesionisti acreditati" care m-au trimis sa-mi caut singur, ca riser n-au pe stock is carcasele nu stiu nici ei care permit montarea placii video pe vertical.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Singura ce vine sigur in pachet cu riser si bracket e EVGA DG-77.

DAR nu stiu daca si varianta pentru Romania. Eu am vazut-o la cineva in Germania si a primit tot ce trebuie in pachet.

Si acestea vin teoretic cu riser si bracket, insa halatul...
Lian Li PC-O5SW
Lian Li PC-O12WX
Lian Li PC-O7SW
Phanteks Enthoo Elite

La toate celelalte pe care le stiu (care suporta montarea unui bracket) riserul si bracketul sunt optionale, se cumpara separat.
Adica Thermaltake, Phanteks, Lian Li, NZXT, etc...

Unele vin cu bracket, insa nu si cu riser (NZXT H500i)

Am vazut si eu ca in Romania astfel de accesorii nu sunt pe stoc, e foarte mica cererea.