| Stefan03 a întrebat:

E destul sa am un singur cooler in carcasa? (Mai am unul stock de la Intel pe procesor, 2 la placa video, si cel de la sursa) (Si nu fac Overclocking)

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de configuratie pentru o configuratie medie este acceptabil, pentru o configuratie de gaming suparata nici 6 coolere nu pot fi suficiente.
Pentru ce ai spus daca ai o aerisire buna a carcasei stock nu ai probleme, plus ca ai programe sa verifici temperatura fiecarei componente si daca aceasta este ok atunci nu it face griji.
Daca vrei pentru linistea ta mai monteaza un ventilator in interiorul carcasei tale.

| NGheorghe a răspuns:

Este mai mult ca suficient. Problema este că radiatoarele trebuie curățate de praf periodic si din ce in ce mai des (la început după 1 an jumate, apoi după un an si ceva, apoi după un an, apoi 8 luni.)

| Pisicapersană a răspuns:

Trebuie puse cât mai multe coolere! Dar dacă nu îți permiți mai multe, ia PC-ul si mută-l în congelator! Eu asa fac, Am unitatea în frigider, iar perifericele sunt montate pe un suport pe usa frigiderului! Aici poti gasi suportul: www.pcgarage-suportpcpentrufrigider.ro