| Trump147 a întrebat:

O intrebare pentru cei care se pricep la EXCEL: Am in casuta D1 am un text scris si formatat de mine (Arial 18, Bold, Italic). Dupa cum se vede, in casuta A1 am pus o formula ca sa-mi afiseze textul din casuta D1 (=D1) si bineinteles l-a afisat dar cu formatul implicit casetelor din Excel (Arial 10). Problema e ca eu vreau ca dupa ce adaug formula, textul din D1 sa-mi apara in A1 cu acelasi format care este in D1, dar asta direct din formula, fara sa-l formatez eu dupa. Stie cineva care este acea formula pentru a se pastra formatarea textului?
(sper ca am explicat bine ce doresc)
Multumesc anticipat!

http://s22.postimg.org/8pq5apxy9/intrebare_excel.png

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Click pe coloana D1, te duci pe meniu pe "pensula" (sub inscrisul Window), click pe ea, o iei dai click pe coloana A1 si iti va lua caracteristicile coloanei D1 (toate).
Cu pensula poti lua caracteristicile unei coloane, rand casete si duce in alt loc.

| Danzell a răspuns:

Ctrl A pentru a selecta toate casutele.
apoi formatezi toate celulele cu fontul si marimea care o vrei.

ca sa iti ramana la fel pentru fiecare document excel nou-deschis intra in setari si cauta ceva legat de font-uri (nu stiu exact cum se numeste pentru ca nu mai am MS excel 2003)