| Derye a întrebat:

O mica intrebare: vreau sa inregistrez ceea ce cand la un pian ONLINE si nu pot. Am incercat cu Sound Recorder din windows dar pentru un oarecare motiv, nu inregistreaza.
Am incercat si cu alte programe, dar cica trebuie' sa le cumpar ca sa pot salva ce am inregistrat. Am nevoie de ceva care sa salveze inregistrarea si sa fie free, ori o alta metoda.

Help, pl0x.

Nu cersi ca nu primesti funda.

3 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Daca ai cauta pe google ai gasi si programe gratis, cu toate ca zici ca noi sa nu cersim la funde, dar tu cersesti un program. Uite asta e gratis http://www.softpedia.com/......76356.html setezi din setari unde vrei sa-ti puna inregistrarea si format-ul si gata, dai record si merge(daca zici ca nu merge nu te cred ca l-am testat si merge) la urma poti si edita inregistrarea, daca apesi acolo la edit.Si e gratis!

| G a răspuns:

Eu folosesc aparatul foto cand am de inregistrat ceva. are functia de filmat, il pun la aproximativ 15-20 cm de boxa, apoi pun filmuletul pe computer si convertesc in format mp3, ca sa fie doar sunetul (pentru asta folosesc youtube downloader care vine cu convertor pentru melodii si filmulete). calitatea nu e exceptionala, dar cred ca depinde de aparat.
programe pentru treaba asta, care sa fie gratis, din pacate nu stiu.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Pai trebuie sa-i dai sa inregistreaze de pe "Line in"...