| winer98 a întrebat:

O placa video nVIDIA geforce 8500gt are grafica ca playstation 2 sau mai rea va rog raspundeti-mi.Dau funda?

3 răspunsuri:
| Catalin970 a răspuns:

Eu am nVIDIA Gforce 8600GT si are grafica cam ca la playstation 2, la unele jocuri chiar o depaseste cu mult.

| Seby90 a răspuns:

Salut, faci o mare greseala, compari merele cu perele.

Consolele au o anumita grafica datorita faptului ca trebuie sa functioneze la cel putin 30fps-uri. Placile video nu sunt restrictionate de nimic, practic, daca ai o placa video decenta, poti umbla la detaliile jocului incat sa 'arate' ca playstation sau ca un televizor full hd.

Singura problema ar fi monitoarele, care unele sunt mai putin calibrate, sunt mai reci sau mai calde, astfel iti reproduc culorile diferit.

| world123 a răspuns:

Placa nVIDIA geteforce 8500gt are grafica la fel de buna ca si playstation 2 ca am si eu si imi merge aproape toate jocurile. Funda