| Yannku a întrebat:

O urgenta am, cum pot sa schimb la windows7 sa nu se mai bage in stand by cand nu e atinsa tastatura timp de vreo 15 min k vreau sa-mi dau cv sa downloadeze peste noapte e urgent care stie

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să schimbi opțiunile in power settings.Pentru asta intră în control pannel și acolo la power setează [e maximum performance iar apoi unde va acolo ar trebui să ai ca un lik cu customize.Accesează customize/advanced șßi acolo la monitor și auto shotdown setează-le pe never.Succes

| relian a răspuns:

-clik dreapta mous pe ecran - alegi SCREEN SAVER e undeva jos in dreapta in fereastra - ai undeva CHANGE POWER SETTINGS jos si dai clik - ai doua optiuni in dreapta sau miloc.BALANCE si POWER SAVER.

-aici bifezi ori BLANCE care cred ca este deja bifat, ori alegi POWER SAVER si acolo setezi tu ce vrei si cite minute sau deloc sa intre calculatorul in stand bay, ori sa stea tot timpul deschis si asa imi departe. Daca ai laptop la fel poti face diverse setari de acolo.Bafta si speri sa intelegi ce am zis.

| horia2012 a răspuns:

1. pe Desktop click dreapta.
2. Personalize
3. Screen Saver - alegi "none:
4. In ferestra cu Screen Saver te duci
la "Change Power Settings"
5. Balanced - "change plan settings"
alegi
Monitor - 2 ore
Sleep - 2 ore
3. Save.

| SuicideSilence a răspuns:

Control panel -> power options -> change when the computer sleeps -> put the computer to sleep -> selectezi never.
daca vrei sa nu se stina nici monitorul selectrezi never la turn off the display
save changes