| Atumus a întrebat:

Oare aș putea rula winXP in VirtualBox cu următoarele specificați pe care le are laptopul meu?:
4gb ram
Procesor Intel Celeron 2957u
OS:Win7

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

Oficial... nu
cu toate ca expirat, win xp tot nu e pe gratis, deci iti trebuie copie piratata

totusi, dpdv hardware, depinde ce vrei de la xp-ul ala, de plecat pleaca binemerci cu un core si 512M de ram
TOTUSI, nu stiu daca un procesor asa de vechi are cpu passthrough, fara de care nu poate folosi procesorul direct ci va face emulare 100% (care merge cu viteza melcului turbat RAU)