| anonim_4396 a întrebat:

Odata ce rezolutia maxima a tv-ului meu e de 1920x1080 eu degeaba bag jocuri in 1440p ca oricum nu e o diferenta nu?
Sunt curios, se gasesc tv-uri in 1440p? Televizoare mari, nu ma refer la ecrane mici. Daca stiti un link v-as ruga sa il postati. Chiar daca nu cumpar eu din Romania sunt curios de unele preturi asa la hoha. Mersi anticipat!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Evident, se face downscale automat. Televizorul nu e vagin sa se adapteze la ce bagi in el... asa ca se adapteaza ce bagi in el la televizor.;)
Sari direct la 4k, sa stii o treaba - http://www.pcgarage.ro/televizoare-led/filtre/ecran-rezolutie-3840-x-2160/

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Comparatie mai buna nici ca gaseam laughing. oricum, la tv mai astept daca e asa. am vazut multe videouri pe youtube care ziceau ca e mai bine sa asteptam cu tv-uri 4k. nu mai stiu de ce si cum. dar nu mai mor un an fara rezolutie mare, asta e sigur. Mersi de raspuns.
Inca ceva. acei Hz la tv, la ce se refera. Are legatura cu PFS in jocuri? Adica eu am tv.ul asta actual de 60Hz, adica poate duce jocurile la un max de 60 FPS sau am inteles eu gresit toata chestia? Ca am vazut tv si la 60 Hz si 144 si nu stiam care e diferenta.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic, asta e povestea cu Hz. Mai multi - fluiditate mai mare. Desigur ca acuma iti trebuie si super sistem care sa impinga ce joci pina la 144 FPS cit de cit constant...winking

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai cu 8gb ram. un procesor i5 si un GTX 780 crezi ca se merita sa iau ceva la 144Hz sau nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce joci si cit dai. Teoretic, da. Practic... ramine de vazut.winking