| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda celui care imi ofera cel mai bun raspuns la comparatia intre aceste 2 laptopuri...care este mai bun si de ce? vad ca la unul scrie Haswell la celalalt Ivy Bridge, la unul 3662QM la celalalt 4200M...deci ce sunt astea si care este mai bun? care este faza cu i5, i7..etc..ofer funda

http://www.flanco.ro/......negru.html

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Simplu: i7 e mai performant decat i5. Laptop-urile alea se descurca foarte foarte prost in jocuri. Sper ca nu asta vrei de la ele.

| Mihai1810 a răspuns:

In acest caz iti recomand Toshiba desi Lenovo are i7 el este ivy bridge iar i5-ul de la Toshiba este haswell si este mai performant iar la placa grafica tot Toshiba castiga sigurul lucru la care este mai bun Lenovo este memoria ram si la care mai poti adauga 12 gb asa ca iti recomand Toshiba

| TheBlackAng3l a răspuns:

Dar care este faza cu haswell si ivy bridge?