| TudorFox a întrebat:

Pana cand mai are support windows 7?

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

14 ianuarie 2020

| TudorFox explică (pentru Intruder19):

Deci pana atunci se mai merita folosit

| Intruder19 a răspuns (pentru TudorFox):

Da, jocurile ce vor aparea nu vor functiona pe windows 7 iar aplicatiile nu vor mai primi update-uri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Intruder19):

Gresit! De la data respectiva nu se va mai ingramadi Microsoft sa livreze update-uri catre home users. A se vedea ca abia anul asta browsere ca Firefox si Chrome nu au mai primit suport pentru Windows XP, care era ingropat de catre Microsoft de mult.

| TudorFox explică (pentru GabiDumitrescu):

Deci o sa se merite folosit si atunci?

| gelu1970 a răspuns:

Ianuarie 2020.
Apoi, Microsoft a decis să acorde suport incă 2 ani celor interesați....contra cost bineânțeles.

| gigite a răspuns:

Cât timp se va termina suportul Microsoft pentru Windows 7?
Aflați cât de mult Windows 7 este în siguranță pentru a rula pe PC.

Jamie
De Jamie Harris
Ultima actualizare: 19 octombrie 2018 - 9:59

Windows 7 a fost unul dintre sistemele de operare Microsoft de computere cele mai iubite și majoritatea dintre noi o folosesc încă.

Conform datelor NetMarketShare din septembrie 2018, 40, 88% utilizează încă Windows 7 - comparativ cu 37, 44% care au trecut pe cel mai recent sistem de operare Windows 10.

Dar, la fel ca toate sistemele de operare anterioare, Windows 7 va ajunge în cele din urmă la sfârșitul ciclului de viață, făcând o actualizare o sarcină absolut esențială pentru siguranța PC-ului.

[Citește mai multe: 8 modalități gratuite de a face Windows 7 mai rapid]

Când nu are suport pentru Windows 7?
Microsoft a încheiat suportul principal pentru Windows 7 pe 13 ianuarie 2015, însă suportul extins nu se va termina până la 14 ianuarie 2020. Aflați diferența între suportul principal și suportul extins.

Acest lucru este valabil atâta timp cât aveți Service Pack 1 instalat. Dacă nu ați instalat deja Service Pack 1, ar trebui să faceți acest lucru făcând clic aici.

Windows susține ciclul de viață

Este Windows 7 încă sigur?
Odată ce un sistem de operare intră în suport extins, este încă foarte sigur de utilizat. Aceasta înseamnă că Microsoft va continua să patch-uri orice amenințări de securitate, dar nu va adăuga noi caracteristici (așa cum ar face în timpul fazei de "mainstream support").

Obțineți viteza de care aveți nevoie cu bandă largă de fibre Superfast

Imprimați această poveste
Mai mult de la BT