| T0T a întrebat:

Păreri despre sursa asta?

http://www.pcgarage.ro/surse/segotep/sg-d600scr/

Ce sursă mi-ați recomanda la un preț în jurul acesteia(dacă credeți că e mai bună ca asta)?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

E destul de bun, certificare 80+ bronze, eficienta 85%, modulara.

Mergi pe Sirtec-ul asta ca merita in caz ca doresti sa faci upgrade pe viitor.

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde ce configuratie ai, poate nu ai nevoie de 600w si o sursa de 400w e suficienta.

| T0T explică (pentru Intruder19):

Păi ți-am spus am un i5 4960k cu 8 gb ram vreau să achizitionez un gtx 960.

| T0T explică (pentru Intruder19):

Dar vreau să îmi iau o sursă care să fie de viitor că peste ani îmi voi schimba sistemul și poate va avea nevoie de mai mult, nu știu.

| Intruder19 a răspuns (pentru T0T):

O sursa de 400w e suficienta pentru configuratia ta. Eu as mai pune ceva bani si as lua o sursa cu certificare 80+ sa stai fara grija.

Dar e ok si sursa aleasa de tine.

| T0T explică (pentru Intruder19):

Poți pune link?

| T0T explică (pentru Intruder19):

Și mai am o întrebare dacă nu te dranjează, legat de monitor. Care este mai bun dintre astea două:

http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/benq/gl2250hm-215-inch-2ms-gtg-black/

http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/benq/gl2460-24-inch-2ms-gtg-black/

| Intruder19 a răspuns (pentru T0T):

Diferentele nu sunt foarte mari. Mergi pe cel de 24 inch ca e mai mare putin. In rest pannel-urile sunt la fel, aceeasi rezolutie, acelasi timp de raspuns.

| Intruder19 a răspuns (pentru T0T):

E destul de bun, certificare 80+ bronze, eficienta 85%, modulara.

Mergi pe Sirtec-ul asta ca merita in caz ca doresti sa faci upgrade pe viitor.

| Amegadaisuki a răspuns:

Este destul de buna te-asi sfatui sa o iei pe asta big grin