| diNNozo a întrebat:

# PC GAMING ####

detin urmatoarea placa video :

http://www.emag.ro/placa-video-msi-nvidia-geforce-gtx-75 0-ti-oc-twin-frozr-gaming-2048mb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-v ga-military-class-4-n750ti-tf-2gd5-oc/pd/DN7H4BBBM/? ref= autosuggest

momentan am conectat un display de vga. la placa video. iar mai am loc la sloturile : hdmi, DVI -D (cred ca este model nou)

am vazut pe internet pe siteurile din alte tari. adaptor dvi-d to vga. adica sa conectez un al doilea monitor la placa video. dar astazi am cautat m-ai detaliat si am gasit dual dvi-d to vga. exista asa ceva!? pot lega 3 monitoare la o placa video? 1 moniitor la vga si 2 monitoare printrun singur adaptor dual dvi-d to vga!? daca se poate sa imi dati un link din Romania de unde as putea comanda! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Poti lega 3, dar nu in cazul ala. Portul ala dvi nu poate sa converteasca semnalul in analog(de aceea unele au marcate cand au 2*dvi ca pe unul se poate face trecerea in vga). Deci Daca vrei inca un monitor, cauta sa fie cu dvi sau hdmi, fara nici un adaptor

| diNNozo explică:

Acest monitor are conector de dvi-d!?

http://www.emag.ro/......EFYRKBBBM/