| FoxGames a întrebat:

Pe aceasta placa de baza se pot pune 2 placi video?
Asrock 980DE3/U3S3 R 2.0
La urmatoarea configuratie cat de bine merg jocurile?
AMD Fx-6300 six-core processor

Placa video Sapphire Radeon R9 270X Dual-X OC 2GB DDR5 256-bit

Placa de baza ASRock 980DE3/U3S3 R2.0

Memorie ram 4
Se pot adauga 2 monitoare? Daca da, scade din performanta?

2 răspunsuri:
| Anihilatoarea a răspuns:

Acea placa de baza nu suporta doua placi video.
Ram 4? 4 ce? 4 placute, 4gb?
Daca te decizi sa faci crossfire(sa pui mai multe placi video) ai nevoie de alta placa de baza care suporta crossfire si de inca o placa video r9 270x nu poti face crossfire cu 2 modele diferite. Oricum daca ai doar 4gb de ram ar trebui mai intai sa mai adaugi 4.
Daca adaugi inca un monitor scade din performanta pe orice configuratie.

| FoxGames explică:

Daca adaug 4 gb de ram, si schimb placa de baza cum ar merge:
-2 monitoare cu 2 placi video
-1 monitor cu 1 placa video
Ar fi bun pentru gaming de calitate?