| gra a întrebat:

Pe ce model (sistem de operare) de tableta - pot fi salvate si li se pot face modificari unor fisiere de tip excel si word?
Multam.

Răspuns Câştigător
| angelicsin a răspuns:

Andorid, ipad (ios), Windows. PE ORICE TABLETA doar alegeti una decenta nu de aia de 400ron si cu aplicatia potrivita poti edita si salva pe oricare tableta. daca ai un buget la care te gandesti te pot sfatuii in privinta la ce model ar fi cel mai bun pentru bugetul tau

| gra explică (pentru angelicsin):

Merci de raspuns. Eu ma gandeam la ipad mini (as vrea ceva de 7 inch). Insa am citit ca displayul nu este extraordinar. Deci ceva de 7 inch - pret 1.500 - 2.500 ron. Sa aiba wi-fi si 3g.

| angelicsin a răspuns (pentru gra):

Uite daca pot sa fiu sincer
opimia mea este ca daca vrei sa lucrezi in office o tableta nu este cel mai ideal lucru, iar cu bugetul pe care il ai eu m-as orienta catre un ultraportabil din ultima generatie, care au fost lansate acum vr-o doua - trei saptamani de la Asus laptopuri foarte usoare cu touchscrean, nu tablete dar mult mai functionale decat una exemplu

http://www.pcgarage.ro/......windows-8/

sunt si variaqnte mai ieftine unpic ca asta,

sau daca vrei neaparat o tableta asteapta putin pana apar si la noi tabletele cu windowes 8 care includ adevaratul office si optiunea de a avea o tastatura reala detasabila.

depre tabletele curente iti pot recomanda

http://www.pcgarage.ro/......oid-brown/

sau

http://www.pcgarage.ro/......d-4-white/

desigur inainte de orice achizitie consulta si ce zic altii despre experienta lor cu acel produs, se gasesc destule locuri pe net unde se discuta astfel de lucruri inclusiv youtube