| Lollidella a întrebat:

Pe ce trebuie sa apas ca sa intru in bios la un windows xp? big grin

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Apasa Delete dupa ce ai apasat butonul de pornire al calculatorului. Nu astepta sa intre in windows, pentru ca Bios e o chestie separata de sistemul de operare.

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Apesi pe Delete cand porneste calculatorul tongue

| sinblade27 a răspuns:

Depinde de bios award foloseste del iar cele mai noi f2 sau f9(in cazul netbookurilor)

| NoKidding a răspuns:

Ce treaba are windowsu cu biosul? sa revenim...
in caz ca ai laptop: de obicei " F2"
daca ai pc normal: tasta delete... ia vezi tu ce strici prin bios ca dupa aia nu mai ai cum sa intrebi pe TPU.

| Tom a răspuns:

laughingScz ca rad da esti tare.Biosul nu are legatura cu windowsul.Biosul este instalt de catre producator si este integrat in placa de baza a caluclatorului, nu conteaza ce windows ai tu tot acelasi bios o sa-l ai.
Asa si ca sa-ti raspund la intrebare dupa ce pornesti calulatorul apesi F 10 sau 12 sau tasta Delete. Difera de la o placa de baza la alta.Eu nu stiu ce placa da una din acele taste este sigur.
Apropo de ce vrei sa intri in bios? Vezi sa nu faci prosti pe acolo sa strici caluc.

| Lollidella explică:

Mersi de rasp happy Si daca eram asa priceputa la calculatoare nu mai intrebam asta deci nu aveam de unde sa stiu ca biosul nu are treaba cu windows`ul laughing
Asta e nu toata lumea se pricepe la calc happy

| alexutu001 a răspuns:

Buna atunci cand pornesti pc-ul sau il restartezi daca il ai pornit ti apasata tasta "del" happy bafta

| Stelutssa a răspuns:

Incearca mai multe combinatii:F10, F1, F2, Ctrl + Esc, Esc, Alt + Esc, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Enter. Una dintre ele trebuie sa mearga.In general merge cu F2 sau F1.
Sper ca te-am ajutat.:*

| Ang3l_2482 a răspuns:

Pai nu sti e delete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt trebuie sa apesi " del" in timp ce pornesti calculatorul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti apasata tasta deletebig grin