| Panteraa a întrebat:

Pe facebook primesc in fiecare zi cate o notificare in care ma anunta ca e ziua de nastere a unor prieteni. Notificarile se trimit automat de la facebook sau alege fiecare persoana daca vrea sa trimita sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se trimit automat.Fb are inregistrata data de nastere a fiecaruia reala sau falsa si trimite in acea zi tuturor amicilor notificarea, pentru ca ei sa te felicite.Automat,nu ai ce face sa anulezi asta.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Nu poate influenta cineva ce notificari sa primeasca alta persoana pe contul personal. Din setarile contului tau poti alege acele mesaje pe care doresti ca Facebook sa le impartaseasca automat cu tine. Facebook se foloseste de baza sa de date pentru a-ti aduce la cunostinta anumite chestii care te-ar putea interesa. Notificarile se pot personalisa din setarile contului tau (ce sa primesti si ce sa nu apara ca informatie sau mesaj privat).