| Alexandra1859 a întrebat:

Buna! Daca restricționez niște prieteni pe Facebook, vor mai primi notificare de ziua mea nastere? Daca da, exista vrea metoda sa fac sa nu le apara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce restrictionari te referi tu, din cate stiu eu Facebook iti permite sa ascunzi postarile de anumiti prieteni, poate si data nasterii. Daca ascunzi data nasterii (din setari) poate ca nu le va mai aparea. Da am gasit, te duci sa-ti editezi profilu la data nasterii, si dai "custom"acolo vei vedea "don't share with", daca ai in romana nu stiu ce scrie.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca-i restrictionezi sa nu-ti mai scrie pe messenger vor primi mesaj cu data nasterii. Daca-i blochezi cu totul nu vor mai aparea in lista de prieteni dar nici nu te vor mai putea vedea decat daca-si fac alt cont. Una-i restrictionarea, alta-i blocarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu mai au de ce sa primeasca nimic de la tine, odata restrictionati.

| Grozaa a răspuns:

Nu, odată blocat nu va mai avea acces la contul tău de Facebook. în acest mod nu va mai avea acces și la data ta de naștere!