| andrei1s a întrebat:

Pe laptopul meu Windows 10 merge niște rețele de internet dar fix a mea nu o găsește o găsește extrem de rar câteodată dar random când deschid laptopul

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Inseamna ca ai semnalul slab. Muta laptop-ul langa router sau trage-l prin cablu pana cumperi alt router. Dar daca ai router de la o companie de telefonie/televiziune, suna la ei si spune-le chestia asta.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nu-mi da funda inca. Incearca sa rezolvi problema. Si abia daca ai reusit, imi poti da funda daca vreiwinking

3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Daca gaseste alte retele, insemna ca laptop-ul nu are probleme. Lucru care insemna ca router-ul este de alta frecventa/sau este prea vechi pentru laptop. Practic daca tu ai frecventa de detectare la laptop pentru routere de 5GHz si routerul tau este pe tehnologie veche, de exemplu 2. 4GHz nu il va gasi in veci. Fa un upgrade la router si nu vei mai avea problema asta. Sau ia un adaptor de retea care sa fie pe frecventa mai noua.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Exista un push button pe router pentru pornirea si oprirea Wi-Fi-ului. E posibil ca sa ai WiFi-ul oprit pe router atunci can laptop-ul nu iti gaseste reteaua.