| Ciocoflencea a întrebat:

Pe linux (ubuntu) ruleaza toate exectuile de pe windows?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin emulatorul Wine, dar destul de probabil si cu niste limitari(mai ales jocurile).

| Ciocoflencea explică (pentru anonim_4396):

Daca sti jocul lol ar putea merge pe ubuntu 12.04?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocoflencea):

Ar putea, daca si poate sigur, nu stiu sa-ti spun. Observ ca sunt destule tutoriale(video) pe Google/YouTube. Deci cred ca poti sa-i dai de cap pana la urma.

| DeyCj a răspuns:

În mod implicit nu.dar se poate cu emulatoare ca Wine sau Play on linux.Tocmai de asta este motivul pentru care este imun la viruşii de Windows, că nu poate rula executabile.Succes

| Valentin55 a răspuns:

Nu! Exista aplicati... funda?