| cosminboy12 a întrebat:

Saptamana viitoare imi cumpar un pc nou dar el ruleaza ubuntu linux! ce ma fac? as vrea sa ii instalez windows 8.1 se poate dar pot sa il instalez ca pe un pc cu windows normal funda!

Răspuns Câştigător
| DenimM a răspuns:

Normal, el daca ruleaa ubuntu linux, tu ii instalezi 8.1 sau ce vrei tu, daca vrei itin dau si un site de unde poti descarca 8.1, iar tu sa-l pui pe un dvd/stick, apoi sa-l instalezi normal
Bafta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te llasa sa instalezi unul peste altul.adica sa bagi windows peste ubuntu.Trebuie sa ai dvd cu win 8 si sa il bagi in unitatea optica.la repornire vei instala pana sa intre in linux. Asa da.

| Dyenutzaaaaaaa a răspuns:

Deci, nu are nicio legatura. Daca e calculator normal poate sa ruleze orice sistem de operare ubuntu, linux, windows... SI vezi de unde descarci windows 8.1 deoarece sunt multe site-uri cu virusi.