| anonim_4396 a întrebat:

Pe o placă de bază Asustek Computer inc. m2n-mx, ce fel de hard disk pot conecta? Sunt momentan nou în această "parte" a compoentei, și știu sigur ce pot conecta la această placă de bază.

Conform detaliilor plăcii, acestea sunt conectoarele: ATA-133 - connector(s): 1 x 40pin IDC - 2 device(s)
SATA-300 - connector(s): 4 x 7pin Serial ATA - 4 device(s) - RAID 0 / RAID 1 / RAID 0+1 / RAID 5 / JBOD

Aș dorii să știu dacă pot conecta un hard disk SATA la acestea...și dacă da, ce SATA? Dacă este pentru SATA...

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Orice SATA!

| MankoBreaker a răspuns (pentru K0sti):

Mersi.

| K0sti a răspuns (pentru MankoBreaker):

Sa cresti mare! happy