| Mihai929 a întrebat:

Pe placa de baza Asrock H61M-DGS merge placa video
Placa video ASUS AMD Radeon HD 7770 HD7770-1GD5, 1024MB GDDR5, 128bit?

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Asta o sa-ti mearga bine tot pe asta o am si eu decat firma difera am gainward

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Da, merge și o să îți meargă bine!

O zi bună!

| HardCore7750 a răspuns:

Da, de ce nu?
Toate cele bune

| maxb a răspuns:

Da,merge!

| ursey a răspuns:

Http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-DGS/?cat=Specifications
https://www.asus.com/Graphics_Cards/HD7770DC1GD5/#overview
dupa cum vezi Slots - 1 x PCI Express 3.0 x16 slot (blue @ x16 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x1 slot

*PCIe Gen3 is supported on 3rd Generation of Intel® Core™ i5 and Core™ i7 CPUs. trebuie sa ai procesor i5 sau i7 placa video scrie la specificatii New PCIe 3.0 delivers double the bandwidth per lane of PCIe 2.0 for faster GPU–CPU communication.

| Mihai929 explică (pentru ursey):

Deci?

| ursey a răspuns (pentru Mihai929):

O sa-ti mearga dar nu la capacitatea ei maxima daca nu ai procesor i5 sau i7

| ursey a răspuns (pentru ursey):

Numa ca cealalta e mai buna poate te lipesti de vreun CPU mai bun mai tarziu

| ursey a răspuns (pentru Mihai929):

Asta o sa-ti mearga bine tot pe asta o am si eu decat firma difera am gainward