| vladmuresan1996 a întrebat:

Pe site-ul http://streams.magazinmixt.ro/channels/index# la categoria dOcumentare am dat click pe linkurile de la animal planet si nat geo wild si in loc de adrese sopcast era altceva cu alt fel de program. Am instalat Ace Streams care functioneaza cu vlc media player. Cele doua streamuri mergeau foarte bine dar nu imi arata sutitrarea. Ce ar trebui sa fac ca sa le pot urmari cu tot cu subtitrare?

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

Cauta la setari,
trebuie sa activezi subtitrarile intai, apoi limba dorita..romana.
Totusi,daca urmaresti stream-urile direct,din alta parte. de exemplu SUA etc,pune si varianta ca acestia NU subtitreaza filmele,oferindu-le in format master, deci ne-traduse.
Poti testa Player-ul prin vizionarea unui film titrat online, in limba romana, daca va merge este ok si pentru ce vrei tu, si astfel te convingi ca nu sunt subtitrate.
Mult succes!