| Nane a întrebat:

Pe tastele CTRL si F5 sunt bindate niste scurtaturi catre executabilul unui program 'Adobe Audition' respectiv 'My Computer'. Mai pe intelesu' unora, cand apas CTRL mi se deschide acel program si cand apas F5 mi se deschide My Computer. Cum rezolv problema asta?

Inca una ar fi atunci cand deschid Adobe After Effects, FIFA07 sau CS 1.6; imi da eroarea cu "Don't send" la Y! M, daca acesta este deschis, si nu-mi pot da seama de ce.

Am incercat pe google diferite cautari gen "how to debind keys", "windows shortcut keys", "bind keys on windows XP SP2", etc... nu merge nimic.

Pe undeva am vazut ca s-ar putea sa fie din BIOS, da' nu sunt prea sigur. Si apropo... nu vreau raspunsuri gen "reinstaleaza-ti windows-ul", ca asta o spune tot omu' cu 2 picioare.

Răspuns Câştigător
| Master1ro a răspuns:

Salut.
In legatura cu scurtaturile, cand dai Properties la categoria Shortcut key ce apare, apare None?

In legatura cu aceea eroare "Don't send" ca sa nu mai apara trebuie sa dezactivezi urmatorul proces:
"Error Reporting Service"
Acest lucru se face in felul urmator:
Click dreapta pe scurtatura My Computer - Manage -Services and Applications - Services - Cauti procesul cu denumirea de mai sus - Dublu click pe el - la startup type selectezi Disable.
Salvezi si iesi.